Оферти Бургас (6364 )
Тъсене Бургас
Наеми Бургас Наеми Бургас
Продажби Бургас Продажби Бургас
Ново стройтелство Бургас Ново стройтелство Бургас
апартаменти едностаен бургас Апартаменти Едностаен Бургас
апартамент двустаен бургас Апартамент Двустаен Бургас
апартаменти тристаен бургас Апартаменти Тристаен Бургас
апартаменти четиристаен бургас Апартаменти Четиристаен Бургас
апартамент многостаен бургас Апартамент Многостаен Бургас
мезонет бургас Мезонет Бургас
ателие бургас Ателие Бургас
ново строителство бургас Ново Строителство Бургас
етаж от къщи бургас Етаж от къщи Бургас
къщи къща бургас Къщи къща Бургас
офиси бургас Офиси Бургас
офис сграда бургас Офис сграда Бургас
стаи бургас Стаи Бургас
заведение бургас Заведение Бургас
магазини бургас Магазини Бургас
хотел бургас Хотел Бургас
склад халета бургас Склад Халета Бургас
промишлени сгради халета бургас Промишлени сгради халета Бургас
гаражи паркинги бургас Гаражи Паркинги Бургас
парцели жилищни сгради бургас Парцели Жилищни Сгради Бургас
парцели за къщи бургас Парцели за Къщи Бургас
парцели офиси магазини бургас Парцели Офиси Магазини Бургас
парцели промишлени бургас Парцели Промишлени Бургас
парцели спорт и атракция бургас Парцели Спорт и Атракция Бургас
земеделска земя бургас Земеделска земя Бургас
земи без право на застрояване бургас Земи Без Право на Застрояване Бургас
зелени площи бургас Зелени Площи Бургас
игрище за голф бургас Игрище за Голф Бургас
 


  Начало » Новини » Имоти БГ - Общини »

Още две години ще трае строителното вето в Банско

Забраната за издаване на строителни разрешения в Банско ще трае още близо 2 години, съобщи кметът на най-големия ни зимен център Александър Краваров за “Монитор”. За зоните, които са без общ устройствен план (ОУП) забраната ще трае, докато се изготви такъв. В много райони около града предстои изготвянето на ОУП. Най-голям инвеститорски интерес има към Асаница, Овиначе, Шипотско и Гуровица. Там естествено не се издават строителни разрешения. В чертите на града разрешения се дават само за ремонти, уточни кметът.
До края на годината 6 местности в най-големия ни зимен курорт Банско ще влязат в регулационните черти на селището. В момента се изработват регулационните планове на местностите Свети Иван, Гуровица, Средореко, Войначе, Асаница и Белизмата. След окончателното изработване на плановете ще текат процедурите по обявяването им, окончателното им одобрение и влизането им в сила. Те ще отнемат около 6 месеца.
20 млн. лв. ще бъдат вложени за подмяна на старите и изграждане на нови водопроводи, канализация, улици, както и за ремонти. Основно инвестициите ще бъдат насочени към старата градска част, както и районите на Грамадето, Асаница и Св. Иван. Вече е готов водопроводът в местността “Средореко”, където се строи много. Водопроводната и канализационната мрежа в новите райони на града, където има най-голяма инвестиционна активност ще бъдат завършени до декември. В момента започва усвояването на парите (2 млн. лв.) по проекта, който спечелихме по САПАРД за подмяна на вътрешна водопроводната мрежа в града, в старата и новата част.

Неотдавна част от най-големия ни зимен център бе наводнен от придошлата река Глазне. Оказва се, че от общината са търсили пари от държавата за да предотвратят подобно развитие на нещата, но така и не са ги дочакали.
За скъсването на дигата и наводняването на част от града има много причини, поясни Александър Краваров. Вече 4 години чакахме пари от държавата за ремонта на дигата, но докато ги дочакаме ­ белята стана. Сега пък чакаме комисия от Министерството по бедствията и авариите и ще започнем да я възстановяваме. Отново ще искаме пари от държавата. За да стане обаче по-бързо ще я ремонтираме със собствени средства и след това ще си искаме вложените средства от министерството. Обикновено чакането е дълго и доста често не ги дочакваме, уточни кметът на най-големия ни зимен курорт.    

 
13.08.2007 в-к Монитор


Африканци купуват къщи във ваканционно селище до Търново Африканци купуват къщи във ваканционно селище до Търново
Искат спиране на градежите в Слънчев бряг Искат спиране на градежите в Слънчев бряг
Армията извади на пазара три атрактивни имота в Разлог Армията извади на пазара три атрактивни имота в Разлог
Варна разпродава общински имоти Варна разпродава общински имоти
4 компании ще обследват проект за обновяване на жилищни сгради 4 компании ще обследват проект за обновяване на жилищни сгради
Варна разпродава общински имоти Варна разпродава общински имоти
София сред трите най-бързо развиващи се пазари на офис площи в света София сред трите най-бързо развиващи се пазари на офис площи в света
Започва изработването на кадастрална карта на София Започва изработването на кадастрална карта на София
Ще разрешат строежите в софийските паркове Ще разрешат строежите в софийските паркове
Отчуждават 30 дка заради пътя за Банско Отчуждават 30 дка заради пътя за Банско
 
Бургас
бургас меден-рудник Бургас МЕДЕН РУДНИК
бургас център Бургас ЦЕНТЪР
бургас възраждане Бургас ВЪЗРАЖДАНЕ
бургас сарафово Бургас САРАФОВО
бургас славейков Бургас СЛАВЕЙКОВ
бургас долно-езерово Бургас ДОЛНО ЕЗЕРОВО
бургас лазур Бургас ЛАЗУР
бургас изгрев Бургас ИЗГРЕВ
бургас северна-промишлена-зона Бургас СЕВЕРНА ПРОМИШЛЕНА ЗОНА
бургас братя-миладинови Бургас БРАТЯ МИЛАДИНОВИ
бургас крайморие Бургас КРАЙМОРИЕ
бургас лозово Бургас ЛОЗОВО
бургас индустриална-зона Бургас ИНДУСТРИАЛНА ЗОНА
бургас зорница Бургас ЗОРНИЦА
бургас горно-езерово Бургас ГОРНО ЕЗЕРОВО
бургас акациите Бургас АКАЦИИТЕ